Booking.com

Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2022

Diskusia
Letisko Bratislava

|<<< <<< << Obnoviť
Refresh
Diskusné fórum
Board
Nový príspevok
New Message
>> >>> >>>|

yhnatko

#55790 | 10.04.2014 | 01:33 | re

re #55789 77L: WAU vznikli len kvôli tomu, že Ukrajina zatiaľ nepristúpila k otvorenému nebu a fungujú len pre UA. Zvyšok sveta obhospodaruje maďarský Wizz. Navyše ako ukrajinská spoločnosť by zo Slovenska mohli lietať len na Ukrajinu, nie vnútri EU, takže WAU tu určite nič umiestňovať nebudú.
Čo sa týka voľných kapacít - tie práve v pondelok vyriešili vrátením A320 UR-WUD materskému Wizzu. Aké s ním má plány ten neviem, takže čisto teoreticky...
Inak WAU, hoci za rok 2012 prvý raz vykázali mierny zisk, dlhodobo nedosahujú také výsledky, aké by si investori priali. To nie je len otázka momentálnej situácie, ktorá sa, dúfam, pomerne rýchlo upokojí. Nechcem to rozoberať vo fóre venovanom BTS, len ma mrzí, keď sa sústavne stretávam s tým, ako sa všetko veľmi zjednodušujúco zvaľuje na politické napätie. Ekonomická kríza, nízka kúpyschopnosť, vízová povinnosť, takmer monopol UIA na najlukratívnejšie zahraničné linky, východoeurópske nerozvinuté právne a trhové prostredie, ktoré biznisu príliš nepraje - to všetko sú dlhodobé javy. Aktuálna nestabilita plus prudký pád hrivny - Dniproavia minulý týždeň vydala tlačovú správu, že kvôli kurzovým zmenám ich letenky medzimesačne zdraželi o 35-36 percent (!!!) - to len dorazili. Skrátka s výnimkou UIA všetky letecké spoločnosti na Ukrajine fungujú dlhodobo na hranici rentability, alebo aj za ňou.

|<<< <<< << Obnoviť
Refresh
Diskusné fórum
Board
Nový príspevok
New Message
>> >>> >>>|

Nový príspevok

Pridávať príspevky do diskusie môžu len prihlásení užívatelia!
Ak sa chceš prihlásiť klikni sem, ak zaregistrovať klinki sem.


Upozornenie

Diskusné fórum sa riadi pravidlami a podmienkami používania týchto stránok.

V konečnej podobe môže byť text príspevku automaticky upravený! Niektoré výrazy budú nahradené vhodnejšími, zrozumitelnými každému, pričom počiatočný tvar ostane v určitej podobe zachovaný. Je preto dôležité, aby ste svoje príspevky písali pri vypnutom caps locku! V opačnom prípade bude príspevok zmazaný. Upravovať text príspevku je možné pomocou nástrojov umiestnených vedľa tlačidla Pridaj .

Zoznam smajlíkov

:) :-) :D :-D :d :-d :-> ;)  ;-) :-/ :(  :-( :p  :-p :8  :-8 :o :red: :oci: :wow: :icq:

Archív


Zobraz posledných príspevkov autora pridaných
v čase od  do  .
Ak nezadáš autora, budú vypísané všetky príspevky.


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!