Booking.com

Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2023

Diskusia
Letisko Bratislava

|<<< <<< << Obnoviť
Refresh
Diskusné fórum
Board
Nový príspevok
New Message
>> >>> >>>|

yhnatko

#55868 | 26.12.2014 | 20:35 | re

UTair sa dostal do veľmi zlej finančnej situácie. Výrazne zoštíhluje flotilu, škrtá frekvencie aj destinácie a dotýka sa to, žiaľ, aj nás. Po počiatočnom zredukovaní letov do Bratislavy na jeden týždenne sa od 23. marca v ich rezervačnom systéme neobjavujú už vôbec. Dúfal som, že keď ruské železnice od polovice decembra zrušili priame denné spojenie Bratislava - Moskva, mohlo by to linke prospieť, ale márne. Zaujímavé, že Brno aj Sármellék ostávajú.
Naopak riaditeľ bratislavského letiska Trhlík nedávno niečo blúznil o STÁTISÍCOCH cestujúcich ročne na nových linkách spoza Uralu. Z ruského netu viem, že prebiehali tento rok nejaké rokovania na ministerstve hospodárstva o pravdepodobne dotovanej linke z/do Jekaterinburgu, vraj je záujem zo strany tamojších lokálnych politikov a podnikateľov o priame lety do nášho regiónu. Ale rovnaké rokovania zároveň Rusi viedli aj s Austrianom o spojení do Viedne. Navyše pred tromi rokmi Ural airlines pár mesiacov vozil vzduch na podobnej dotovanej podnikateľskej linke Čeľjabinsk - Viedeň, ktorá mala podľa pôvodného plánu lietať práve z neďalekého Jekaterinburgu, a skončilo to rýchlo a neslávne. Takže čo majú znamenať tie reči o ruskej nákupnej turistike v Bratislave na snáď dokonca viacerých linkách z "územia Ruska a okolitých štátov", keď sa z tamojších regionálnych letísk až na malé výnimky nemôžu uchytiť priame spojenia ani do významných európskych centier, plus v dnešnej politickej a ekonomickej situácii, vie asi len sám pán riaditeľ.

Príspevok upravený autorom 26.12.2014 o 20:37.

|<<< <<< << Obnoviť
Refresh
Diskusné fórum
Board
Nový príspevok
New Message
>> >>> >>>|

Nový príspevok

Pridávať príspevky do diskusie môžu len prihlásení užívatelia!
Ak sa chceš prihlásiť klikni sem, ak zaregistrovať klinki sem.


Upozornenie

Diskusné fórum sa riadi pravidlami a podmienkami používania týchto stránok.

V konečnej podobe môže byť text príspevku automaticky upravený! Niektoré výrazy budú nahradené vhodnejšími, zrozumitelnými každému, pričom počiatočný tvar ostane v určitej podobe zachovaný. Je preto dôležité, aby ste svoje príspevky písali pri vypnutom caps locku! V opačnom prípade bude príspevok zmazaný. Upravovať text príspevku je možné pomocou nástrojov umiestnených vedľa tlačidla Pridaj .

Zoznam smajlíkov

:) :-) :D :-D :d :-d :-> ;)  ;-) :-/ :(  :-( :p  :-p :8  :-8 :o :red: :oci: :wow: :icq:

Archív


Zobraz posledných príspevkov autora pridaných
v čase od  do  .
Ak nezadáš autora, budú vypísané všetky príspevky.


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!