Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zimná sezóna 2020/21 bude skromná

V súvislosti s pretrvávajúcou epidémiou nového koronavírusu, letecké spoločnosti aj naďalej obmedzujú svoju prevádzku. Napriek pôvodnému plánu obnoviť väčšinu pravidelných liniek od konca októbra, zimná sezóna 2020/21 bude na Slovensku čo do ponuky leteckých spojení veľmi skromná. Bratislavské letisko vstúpi do novej sezóny so štyrmi linkami, rovnako tak aj košické letisko od konca októbra ponúkne iba štyri destinácie. Popradské letisko bude prvé týždne zimnej sezóny bez pravidelnej linky, linka do Londýna (Luton) bude obnovená najskôr 17. decembra.

Letisko Bratislava by počas novembra malo vybavit 22 pravidelných letov týždenne (11 odletov a 11 príletov), košické letisko 20 letov. Pre porovnanie uvádzame november 2019, kedy Bratislava vybavila približne 190 letov, Košice asi 80 letov.

Zimný letový poriadok začne platiť od nedele 25. októbra. Z Bratislavy bude lietať Ryanair do Londýna (Stansted) 3x týždenne. Manchester bude v ponuke 2x týždenne a Dublin až 4x. Všetky ostatné letecké spojenia plánuje Ryanair obnoviť až koncom marca 2021. Na londýnske letisko Luton bude lietať Wizz Air 2x týždenne, od polovice decembra by sa mal počet letov zdvojnásobiť. Ostatné linky dopravcu (Kyjev, Ľvov, Odesa, Petrohrad, Skopje, Sofia) by mali byť obnovené tiež v priebehu decembra. Pobeda by mala dennú linku do Moskvy obnoviť 1. decembra, ukrajinský SkyUp odložil štart novej linky do Kyjeva (Borispol) na 3. decembra. FlyDubai otvorí linku do Dubaja najskôr až v marci 2021.

Z košického letiska bude Ryanair od 28. októbra lietať do Londýna (Stansted) 2x týždenne a do Liverpoolu tiež 2x v týždni. Linka do Prahy počas zimy lietať nebude, obnovenie prevádzky tejto linky počas leta je zatiaľ otázne. ČSA plánujú návrat na trasu do Prahy zatiaľ na 16. novembra, lietať by mali 3x týždenne. Na londýnske letisko Luton bude lietať Wizz Air 2x týždenne (od 17. decembra 3x), štart linky do Doncasteru je plánovaný na 14. decembra. Austrin Airlines na začiatku sezóny ponúknu štyri lety do Viedne v týždni. Linky do Varšavy a do Dusseldorfu nebudú počas zimy v prevádzke.

Letecké spoločnosti v prípade zhoršenia situácie určite budú reagovať, a tak ako počas letnej sezóny, letové poriadky sa môžu ešte upravovať, prípadne reštart pravidelných liniek sa može odkladať na neskôr.

23.10.2020, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!