Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zápisky cestovateľa


Parím, Paríž, Paríme...

Z: VIE
Cez:
Do: CDG

Číslo letu: AUA,AF
Spoločnosť: Austrian,Air France
Dátum letu: januar 2011

Kde bolo tam bolo, bola jar, teda časť zimy, kedy k nám zavial teplý fohn a všetok sneh išiel do ri...viéry. Naskočil na mňa bacil a tak v časoch skúmania na webe zisťujem, že mi idú skapať AeroflotBonus míle. No akurát, bačov natrasák! To nem! Tak so hľadal a našiel. Alitalia Rím a AirFrance Paríž sa bili až zíťazil ujo Eifel a ChampsElyseés. Urobil som pár smiešnych pohybov nad počítačom a tam sa mi objavil amadeov kód že dobre.
Do Viedne som dorazil Švechatbusom Slovakistan Lines - prvýkrát v histórii milý šofér a nechcel za príručný batoh (cesta späť už podľa tradícií) - tak nepíšem čas ani deň, aby ho za takúto trúfalosť nevyhodili.
Na čekine srbská Slovenka asi z Vojvodiny, milá a veľmi ústretová baba. Tam operuje 320 AUA, nástup cez charúm al-fíl alebo sloní chobot a hop hore z dráhy 11/29 ponad mesto a na západ. (To je tam kde je strašne dobre a kačice tam pečené buržujom do húb priamo z letku padajú). Ale nie zasa veľmi na západ - tam už totiž začína ďaleký východ - za to môže ten ... Kolumbus.
Nosí sa voľajaký kurací mišmaš v placke (lefover from MD?) - myslím McDonald bez Douglasu. Víno je ok ale len nalievané, celkovo fajn. Po pristátí nemo čumím na vystaveného Concorda okolo ktorého rolujeme a práve štartujúcu 380 Emirates.
CDG je voľajaký ošľahaný časom, v 2001 som si tu pripadal ako v luxusnom hoteli, teraz ako na priemernej železničnej stanici lepšej európskej krajiny. Vláčik do mesta ok, tam veselo a dobre. Hodia sa najmä arabčina, turečtina a svahilčina. Mnohí vedia aj francúzsky a (!) po anglicky.
Naspäť som 2 hoďky ored odletom na CDG - veľmi skoro. Nevydržím, skočím po bagete a pive za 10e. Po Paríži už malina... Chlap na check ine milý, po ceste busom vítajú letušky a kapitán normálne so šarmom a čarom, má to niečo francúzske. Let AF s A320je fajn, krásne vidieť Alpy, neskôr klesáme na VIE a sadáme do tej šedi. Catering AF super, vínko vo fľaškách, chlap letuš mi sám rád dáva ďalšiu keď mi prvá končí. Velice dobre celý výlet hodnotím, aj nabudúce. SUmíle sa načítali do 3 dní (po 500 za OW - taký bol tarif). Budú aj fotky a pozdravujem tých chalanov, čo mi furt nadávajú jak krátko píšem, snáď už ste spokojníNad rakúskymi Alpami počas letu CDG-VIE na A320AFautor: vostok
dátum: 26.1.2011
počet zobrazení: 155963

Diskusia k reportu [1] | Na zoznam reportov | Na začiatok


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!